Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Akcesoria i wyposażenie kuchni

29 kwietnia 2020


Aranżacja i wyposażenie kuchni to jedna z najważniejszych decyzji podejmowanych w trakcie urządzania nowego domu. Często w tym pomieszczeniu spędzamy wiele czasu, musi być więc nie tylko efektowne, ale i użyteczne. Niezwykle ważne staje się rozmieszczenie poszczególnych mebli, dobranie koloru ścian, rodzaju podłogi czy niezbędnych akcesoriów. Na co należy zwrócić uwagę przy aranżacji kuchni?

Jak dobrać wyposażenie, by nie tracić na to zbyt wiele cennego czasu?

Jeśli jesteś właścicielem nowego mieszkania, z pewnością masz już jakiś pomysł na jego aranżację. Jeśli nie najwyższa pora się do tego zabrać. Ustal sobie plan działania, określ harmonogram prac. Zrób również listę rzeczy, których potrzebujesz. Zarówno w części budowlanej jak i aranżacyjnej i wykończeniowej. To niezwykle istotne, by w pewnym etapie nie utknąć i zastanawiać się, jakie kroki dalej należałoby podjąć.

Urządzania całego pomieszczenia możesz podjąć się sam albo z pomocą profesjonalisty. Jednak ta druga opcja będzie znacznie droższa, choć może dać lepsze efekty, gdy nie znasz się na projektowaniu wnętrz. Na rynku dostępnych jest przecież wiele różnych modeli mebli czy kolorów tapet, ciężko się w tym odnaleźć, by zachować w pomieszczeniu kuchennym ład i porządek.

Najpierw określ, gdzie powinny znajdować się Twoje meble kuchenne i akcesoria. Rozmieść je na planie kuchni i zastanów, czy faktycznie taki układ będzie Ci odpowiadał. Lodówka, kuchenka i zlew powinny znajdować się jak najbliżej siebie, tak byś nie miał potem problemu z korzystania w nich w trakcie gotowania. Zapewnij również odpowiedni dostęp światła, a jeśli to niemożliwe, posłuż się prawidłowym oświetleniem. Zastanów się również nad ty, jakiego rodzaju przedmioty będziesz przechowywał w szafkach kuchennych – gdzie znajdą się garnki, patelnie, gdzie będzie część spożywcza, a gdzie miejsce na talerze i sztućce. Jeśli posiadasz dużą przestrzeń możesz wyposażyć swoją kuchnię w spiżarnię, w której przechowywał będziesz produkty o dłuższym terminie ważności. To świetne rozwiązanie, gdyż zapewnia Ci dużą swobodę i pozwala na szybki i prosty dostęp do przechowywanych produktów. Jeśli zaś Twoje mieszkanie jest małe, wykorzystać możesz zabudowane szafki z szufladami, gdzie przechowasz słoiki, produkty sypkie czy nawet szklanki i kubki.

Wyposażenie kuchni – AGD

Pomysł również o małym AGD. Nie wszystko to, co jest dostępne w sklepach będzie konieczne. W wielu domach wykorzystywana jest mikrofalówka, zapewniając szybkie odgrzanie wcześniej przygotowanego posiłku. Możesz również wyposażyć się w blender i mikser, dzięki którym ze spokojem przygotujesz domowe koktajle oraz ciasta, a nawet domowe pieczywo. Skorzystaj z opcji czajnika na prąd, który pozwoli Ci na szybkie przygotowanie ciepłych napojów.

Pamiętaj, że odpowiednio zaprojektowana kuchnia to klucz do sukcesu. Dzięki temu łatwiej i przyjemniej będzie Ci się w niej pracować i przygotowywać posiłki dla całej rodziny. Dlatego jej aranżacja i wyposażenie stanowią najważniejszy etap w urządzaniu domu. Spraw, by była miejscem, do którego będziesz chciał wracać.

Redakcja on7.pl

"on7.pl" to zaawansowana redakcja internetowa specjalizująca się w obszarze domu, wnętrz, dzieci, zdrowia, urody i stylu życia. Jej działalność koncentruje się na dostarczaniu czytelnikom najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspiracji w tych obszarach. Zespół redakcyjny "on7.pl" skupia się na prezentowaniu artykułów dotyczących aranżacji wnętrz, opieki nad dziećmi, dbałości o zdrowie i urodę oraz promowaniu zdrowego i aktywnego stylu życia. Celem redakcji jest nie tylko dostarczanie wartościowych treści, ale także inspiracja czytelników do tworzenia harmonijnych i pełnych satysfakcji życiowych przestrzeni oraz dbałości o siebie i swoje najbliższe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

projekt sypialni

Jak zaprojektować sypialnie?

21 listopada 2021

Czy warto ocieplać poddasze nieużytkowe

Jesteś zainteresowany reklamą?