Strona główna
Dom
Tutaj jesteś

Garaże blaszane – jakie są najlepszym wyborem?

29 października 2020

Garaże blaszane cieszą się dużą popularnością. Coraz więcej osób decyduje się na postawienie takiej konstrukcji na swojej działce. To bardzo użyteczne i praktyczne rozwiązanie. Można w tym miejscu przechowywać wiele rzeczy. Najczęściej są to samochody osobowe, ale nie tylko. Garaż blaszany może z powodzeniem być mini warsztatem czy przechowalnią narzędzi i maszyn. Wszystko zależy od tego, jak sami chcemy z niego korzystać. Garaże blaszane występują w różnych konfiguracjach i mogą mieć różną konstrukcję. Która opcja jest najlepszym wyborem?

Wielkości garaży blaszanych

Sprawdzone i doświadczone firmy oferują garaże blaszane w najróżniejszych wielkościach. Mogą być one dostosowane do przestrzeni, jaką mamy na naszej działce czy innym miejscu. Zwykle garaże są tworzone w wymiarach kilka metrów na kilka metrów. Można tworzyć je w oparciu o kształt kwadratu lub prostokąta. Takie wielkości i wymiary są najpopularniejsze. Jednak sprawdzone firmy oferują indywidualne podejście do klienta i stworzenie innowacyjnych projektów.

Garaże blaszane – jaką bramę wybrać? 

Garaże blaszane mogą mieć dwa rodzaje bram. Pierwsza to klasyczna otwierana na boki. Może składać się z jednego lub dwóch skrzydeł. Drugi rodzaj to bramy uchylne. Otwierają się one od dołu do góry. Są także opcje, aby oba rodzaje bram połączyć. Możemy więc mieć garaż z bramą otwieraną na boki z jednym skrzydłem, a do tego bramę uchylną.  Są także takie projekty, w który oprócz takiego wejścia montuje się osobne drzwi. To ułatwia wchodzenie do środka garażu bez konieczności otwierania bramy.

Rodzaje dachów na garażach blaszanych 

W gruncie rzeczy dachy garażów blaszanych dzielą się na dwa rodzaje: jedno- i dwuspadowe. Pierwsza opcja to spad do tyłu lub na bok. Druga opcja to rozchodzące się do środka spady w dół. Garaże muszą mieć dach ze spadem, aby woda nie gromadziła się na ich górze. Dodatkowo spad nie może być skierowany do przodu, gdyż ściekająca woda mogłaby uniemożliwić dostanie się do środka.

Garaż blaszany – czy może być ozdobą podwórka?

Ostatnia kwestia dotyczy samego wyglądu garażu. Wiele osób słysząc „blaszak” widzi od razu prostą kanciastą konstrukcje z gołych, metalowych płyt z pofałdowaniem. Obecnie blaszane garaże wcale nie muszą odstraszać, wręcz przeciwnie! Mamy do wyboru wiele pięknych wykończeń, na przykład imitację drewna. Dodatkowo konstrukcja garażu może być naprawdę ciekawa. Już sam wybór dwuspadowego dachu oraz ładnej bramy pozwala na uzyskanie przyjaznego dla oka efektu. Dodatkowo, możesz samodzielnie stworzyć projekt, który zostanie zrealizowany przez wybraną firmę.

Twój projekt blaszanego garażu

Garaż blaszany nie musi być jedynie praktycznym rozwiązaniem. Postaw na ciekawe wykończenie i dobry projekt! Wtedy garaż może stać się ozdobą podwórka. Sprawdzona i rzetelna firma będzie potrafiła spełnić Twoje oczekiwania. Projekt wejdzie w życie i będzie naprawdę świetnie wykonany! Połącz piękne z pożytecznym!

Redakcja on7.pl

"on7.pl" to zaawansowana redakcja internetowa specjalizująca się w obszarze domu, wnętrz, dzieci, zdrowia, urody i stylu życia. Jej działalność koncentruje się na dostarczaniu czytelnikom najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspiracji w tych obszarach. Zespół redakcyjny "on7.pl" skupia się na prezentowaniu artykułów dotyczących aranżacji wnętrz, opieki nad dziećmi, dbałości o zdrowie i urodę oraz promowaniu zdrowego i aktywnego stylu życia. Celem redakcji jest nie tylko dostarczanie wartościowych treści, ale także inspiracja czytelników do tworzenia harmonijnych i pełnych satysfakcji życiowych przestrzeni oraz dbałości o siebie i swoje najbliższe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

projekt sypialni

Jak zaprojektować sypialnie?

21 listopada 2021

Czy warto ocieplać poddasze nieużytkowe

Jesteś zainteresowany reklamą?