Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jakie nuty zapachowe znajdują się w perfumach?

30 maja 2021

Każde perfumy to osobna kompozycja zapachowa. Są one niczym mieszanki kolorów. Tak samo, jak artysta może tworzyć zupełnie nowe odcienie, tak samo w perfumach łączy się zapachy, aby stworzyć zupełnie nowe doznania dla naszego węchu. Zapachy mogą obudzić wyobraźnie, inne zmysły i nasze samopoczucie. Wszystkie elementy reagują na perfumy! Warto więc dowiedzieć się, jak to właściwie działa. Co zawierają poszczególne zapachy? Jakie nuty warto wybrać, jeśli kupujemy perfumy?

Głowa perfum – jakie zapachy się w niej znajdują?

Pierwszym wyczuwalnym elementem perfum jest głowa. Jest ona bardzo intensywna i stanowi ten najbardziej charakterystyczny motyw kompozycji. Jednak zapach ten szybko się ulatnia. Pozostaje na skórze tylko kilkanaście minut. W tej kategorii znajdują się takie wonie, jak owoce czy cytrusy. To także zapachy czyste i wodne. Mogą być to więc np. cytryny, pomarańcze, brzoskwinie itp..

Serce perfum – jakie zapachy się tu znajdują?

Gdy ulotni się głowa, to po kilkunastu minutach pojawia się serce perfum. To coś, co jest tłem kompozycji, nie jest ani bardzo intensywne, ani bardzo trwałe. Jednak bez tego elementu nie poznalibyśmy prawdziwego charakteru danych perfum! Tutaj możemy wyróżnić zapachy lekkich i ciężkich kwiatów, ziół oraz przypraw. Profesjonaliści określają także, że w sercu znajdują się nuty zielone w zapachu.

Baza perfum – co się w niej znajduje?

Najintensywniejsze i najbardziej trwałe, unoszące się przez cały czas noszenia perfum – zapachy w bazie. W tej nucie możemy wyróżnić najbardziej znane zapachy, które stanowią podstawę wszystkich produktów. Dzieli się je na animalistyczne bądź skórzane, gourmand, drzewne i piżmo. To baza pokazuje nam, czy perfumy będą ciężkie i ciepłe, czy nieco lżejsze. Warto zapoznać się z wszystkimi tymi możliwościami, aby wiedzieć, co się czuje przy każdym z nich.

Idealne perfumy dla Ciebie – jakie są?

Jeśli wiesz już, jakie nuty zapachowe zawierają perfumy, to możesz zacząć poszukiwania idealne produktu dla siebie. Z pewnością teraz łatwiej będzie Ci trafić na idealny, wymarzony zapach. Pamiętaj, że nuty się ze sobą przenikają, jednak zawsze są mniej lub bardziej trwałe i intensywne. To właśnie tworzy ich unikatowy, oryginalny klimat. Idź do perfumerii i sprawdź, jak dane zapachy zachowują się na Twojej skórze. To najlepszy sposób na dobranie idealnego zapachu!

Redakcja on7.pl

"on7.pl" to zaawansowana redakcja internetowa specjalizująca się w obszarze domu, wnętrz, dzieci, zdrowia, urody i stylu życia. Jej działalność koncentruje się na dostarczaniu czytelnikom najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspiracji w tych obszarach. Zespół redakcyjny "on7.pl" skupia się na prezentowaniu artykułów dotyczących aranżacji wnętrz, opieki nad dziećmi, dbałości o zdrowie i urodę oraz promowaniu zdrowego i aktywnego stylu życia. Celem redakcji jest nie tylko dostarczanie wartościowych treści, ale także inspiracja czytelników do tworzenia harmonijnych i pełnych satysfakcji życiowych przestrzeni oraz dbałości o siebie i swoje najbliższe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Podstawowe informacje na temat znaków zakazu
Meble recepcyjne

Jesteś zainteresowany reklamą?