Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Jakie są właściwości zielonej herbaty?

21 maja 2020


Zielona herbata jest uważana za najzdrowszy napój na świecie. Jest ona źródłem składników odżywczych oraz przeciwutleniaczy, która mają wręcz ogromny wpływ na organizm. Obejmuje to na pewno poprawę funkcji naszego mózgu, utratę tkanki tłuszczowej, o wiele mniejsze ryzyko zachorowania na raka oraz wiele innych niesamowitych korzyści.

Poniżej znajdziemy właściwości zielonej herbaty

Zielona herbata zawiera bioaktywne związki, które znacznie poprawiają zdrowie. W związku z tym zielona herbata jest czymś znacznie więcej niż tylko napojem zielonym. Zawiera dodatkowo katechniny oraz polifenole, takie jak flawonoidy, które już działają jako bardzo silne przeciwutleniacze.

Substancje te mogą zmniejszyć powstawanie wodników wolnych w organizmie, chroniąc cząsteczki oraz komórki przed uszkodzeniem. Wolne rodniki tak naprawdę odgrywają rolę w procesie jakim jest proces starzenia się organizmu. Odpowiedzialne są także za choroby różnego rodzaju.

Jednym z zaawansowanych bardziej związków w zielonej herbacie jest EGCG, który przebadany został w celu leczenia bardzo różnych chorób oraz może być jednym z powodów głównych, dla których herbata zielona ma silne lecznicze właściwości.

Co więcej zielona herbata ma także niewielkie ilości minerałów, które są niezmiernie ważne dla zdrowia.

Warto również sięgać po zielone herbaty wyższej jakości, ponieważ niektóre o niższej jakości zawierać mogą nadmierne ilości fluoru, szczególnie tutaj chodzi o herbaty niskiej jakości w saszetkach, które są często produkowane masowo metodą CTC.

Związki, które są zawarte w zielonej herbacie poprawiać mogą także funkcjonowanie mózgu. Zielona herbata robi dużo więcej niż tylko pobudza. Może także sprawić, że będziemy mądrzejsi.

Składnikiem kluczowym jest kofeina, która jest bardzo znana jako środek pobudzający.

Jednak nie zawiera jej aż tyle ile kawa, a więc daje mniej efektów, które są związane z ilością nadmierną kofeiny takich jak gorsze samopoczucie, rozdrażnienie, niepokój czy też nadpobudliwość.

Zadaniem kofeiny jest blokowanie neuroprzekaźnika hamującego noszącego nazwę adenozyna. W ten sposób zwiększa się w rzeczywistości działalność neuronów oraz stężenie neurotransmiterów, takich jak noradrenalina i dopamina.

Kofeina intensywnie została przebadana oraz prowadzi konsekwentnie do polepszenia w różnych aspektach funkcjonowania naszego mózgu, obejmujących poprawę czujności, nastroju, czasu reakcji na bodźce czy też pamięć.

Jednak zielona herbata nie zawiera tylko kofeiny

Posiada także l-teaninę aminokwas, który zdolny jest do pokonania bariery na linii krew-mózg.

L-teanina zwiększa znacznie aktywność neuroprzekaźnika hamującego GABA, który bezpośrednio ma działanie antydepresyjne. Również zwiększa wydzielanie się dopaminy. Odpowiedzialna jest także za wytwarzanie fal alfa w naszym mózgu.

Badania pokazują nam, że kofeina oraz L-teanina mieć mogą działanie synergiczne. Połączenie tychże dwóch związków szczególnie wpływa na funkcję naszego mózgu. Jak widać na załączonym obrazku warto postawić na zieloną herbatę w codziennym jadłospisie.

Redakcja on7.pl

"on7.pl" to zaawansowana redakcja internetowa specjalizująca się w obszarze domu, wnętrz, dzieci, zdrowia, urody i stylu życia. Jej działalność koncentruje się na dostarczaniu czytelnikom najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspiracji w tych obszarach. Zespół redakcyjny "on7.pl" skupia się na prezentowaniu artykułów dotyczących aranżacji wnętrz, opieki nad dziećmi, dbałości o zdrowie i urodę oraz promowaniu zdrowego i aktywnego stylu życia. Celem redakcji jest nie tylko dostarczanie wartościowych treści, ale także inspiracja czytelników do tworzenia harmonijnych i pełnych satysfakcji życiowych przestrzeni oraz dbałości o siebie i swoje najbliższe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Podstawowe informacje na temat znaków zakazu
Meble recepcyjne

Jesteś zainteresowany reklamą?