Jedzenie, które szkodzi skórze, czyli jak powinna wyglądać prawidłowa dieta

Ludzka skóra, to bardzo wrażliwa struktura. Zbudowana z komórek, potrafi jak barometr podlegać wpływom czynników zewnętrznych, ale przede wszystkim tych wewnętrznych. Nasza dieta, to co jemy i pijemy ma szczególny wpływ na funkcjonowanie naszego ciała, w tym także na stan naszej skóry. Szara, ziemista, pozbawiona blasku i pełna niedoskonałości cera, to nie przypadek, ale efekt naszego odżywiania.

Jedzenie, które szkodzi skórze jest wszędzie

Dieta zbilansowana, pełna warzyw i owoców działa dobroczynnie na naszą skórę. Odżywia ją, sporawi, że wygląda zdrowo i promiennie. Kiedy pojawiają się problemy, zaczynamy szukać ich przyczyny w złej pogodzie, przesileniu, czy sytuacjach stresowych. Zazwyczaj powód jest banalny i tkwi w nas samych, a dokładnie w tym co jemy.
Co jeść, aby zachować piękny i zdrowy wygląd skóry? Jak rozpoznać jedzenie które szkodzi skórze i powoduje, że źle wygląda? Przede wszystkim musimy zadbać o prawidłową i dobrze zbilansowaną dietę. Koniecznie należy wyeliminować substancje szkodliwe, nie tylko dla naszej cery, ale i dla całego organizmu. Wrogiem numer jeden jest sól.
Uwielbiamy solone jedzenie. Większość z nas nie wyobraża sobie obiadu, bez porządnie posolonych ziemniaków, czy dobrze doprawionego kotleta. Do tego solone paluszki i chipsy na deser. Pycha! Tymczasem sól, to nasz największy wróg. Sprawa, że skóra staje się szara, ziemista i pozbawiona blasku. Zbyt duża ilość soli daje ogólne uczucie zmęczenia, pojawiają się sińce pod oczami i kłopoty ze snem.Koniecznie należy wyeliminować tę przyprawę z naszej diety. Postarajmy się stosować zioła, które odpowiednio doprawią jedzenie i zastąpią tradycyjną sól kuchenną.
Jedzenie, które szkodzi skórze, to także cukier. Obecnie trudno jest kupić gotowe dania, w których nie znajdziemy tej przyprawy. Cukier jest wszędzie i w ogromnych ilościach. To samo tyczy się substancji słodzących, tak chętnie stosowanych, zwłaszcza przez osoby na diecie. Cukier powoduje, że na skórze pojawiają się niedoskonałości. Trądzik, zaskórniki, opuchnięte powieki, zmęczona i szara cera, to wpływ cukru na nasz organizm. Postarajmy się stosować w kuchni produkty bogate w cukier naturalny, jak owoce i warzywa. Na internecie znajdziemy wiele przepisów, na słodkie dania, bez dodatku fruktozy.

Jakie jedzenie szkodzi skórze?

Jedzenie, które szkodzi skórze, to te bogate w węglowodany i smażone na głębokim tłuszczu. Najnowsze badania pokazują, że nadmiar węglowodanów poważnie niszczy kolagen zawarty w skórze. Przez to staje się ona zwiotczała i pozbawiona jędrności. Nadmiar tłuszczu powoduje, że cera będzie szara i ziemista. Jedzenie, które szkodzi skórze, to także te przetworzone, zawierające całe mnóstwo szkodliwych konserwantów i barwników. Aby cieszyć się zdrową i piękna skórą warto także ograniczyć używki. Alkohol i papierosy, to wróg numer jeden jeśli chodzi o procesy starzenia się naszej skóry. Jedzenie, które szkodzi skórze w obecnych czasach jest wszędzie, dlatego podczas robienia zakupów, należy dokładnie czytać etykiety produktów. Tylko w ten sposób ograniczymy ilość szkodliwych substancji.
Każda kobieta pragnie mieć piękną i zdrową cerę. Aby cieszyć się jej promiennym wyglądem, koniecznie zadbajmy o zrównoważoną dietę, pełną warzyw i owoców. To klucz do prawdziwej urody.

Redakcja on7.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *