Jak mieć więcej energii?

Jeżeli już od dłuższego czasu nie jesteś w stanie normalnie funkcjonować, bo bezustannie narzekasz na niski poziom energii w ciągu dnia, może być to znak, że w twoim organizmie doszło do nagromadzenia się niekorzystnych substancji. Zaśmieciłeś go różnymi toksynami i bakteriami, które teraz zbierają swoje żniwa. Nie dziw się zatem, że nie masz siły nawet na codzienną pracę czy naukę, a zamiast tego raz na zawsze rozpraw się z zaistniałym problemem. Jak mieć więcej energii? Oto kilka prostych trików, które powinieneś zastosować, by znowu cieszyć się optymalną ilością siły.

Jak mieć więcej energii?

Pierwsza metoda polega na… piciu wody. Niby to taki banał, o którym wszyscy wiedzą, ale jeżeli szczerze się nad tym zastanowisz, najprawdopodobniej dojdziesz do wniosku, że rzadko kiedy spożywasz jakiekolwiek płyny. A jeśli już to przeważnie jest to kawa. Kofeina ma ci dodać energii, jednakże gdy spożywasz ją w nadmiernych ilościach, przekraczających ok. 400 mg kofeiny na dobę, doprowadzasz do odwodnienia organizmu, które może skutkować uczuciem zmęczenia. Koniecznie zmień nieprawidłowe nawyki. Każdy dzień rozpoczynaj od dużej szklanki wody, do której możesz dodać odrobinę soku z cytryny bądź parę listków świeżej mięty. Tak naprawdę woda powinna towarzyszyć ci zawsze. Nawet jeśli wybierasz się na spacer bądź na zakupy, zabieraj ze sobą butelkę wody i popijaj ją małymi łykami. Przez jakiś czas możesz również sprawdzać ilość przyjmowanych płynów. Ogólna zasada wygląda tak, że powinieneś wypijać 30 ml wody na każdy kilogram masy ciała. Jeżeli więc ważysz 100 kg, musisz przyswoić dwie duże butelki wody dziennie.

Zanieczyszczony organizm wymaga dogłębnego oczyszczenia. Zamiast więc szukać sposobu na to, jak mieć więcej energii, napraw swoje jelita i zadbaj o to, by były one w stanie na bieżąco usuwać wszelkie toksyny i szkodliwe dla ciebie związki. Pomogą ci w tym probiotyki. Są one doskonałym wsparciem dla całego układu metabolicznego, który ma z kolei bezpośredni wpływ na działanie układu immunologicznego, odpowiadającego za twoją odporność. Probiotyki zawierają dobre dla ciebie bakterie. Jeżeli więc chcesz czuć się lepiej, musisz wprowadzić je do swojej codziennej diety. A możesz to zrobić na dwa sposoby – korzystając z naturalnych probiotyków lub sięgając po gotowe suplementy diety. Drugie rozwiązanie jest oczywiście prostsze. Jeżeli więc nie chcesz tracić czas na kombinowanie ze zwykłą żywnością, pójdź w najbliższym czasie do apteki i poproś o opakowanie probiotyków. Przyjmuj je codziennie przez przynajmniej kilka tygodni. Bardzo możliwe, że to właśnie dzięki nim twoja energia znowu powróci.

Ważna jest psychika

Myśląc o dodaniu sobie energii, koncentrujesz się głównie na samej diecie, a jednak równie ważne jest to, co dzieje się w twojej psychice. Jeżeli twój umysł bezustannie jest zaśmiecany niepotrzebnymi, a wręcz natrętnymi myślami, całą energię zużywasz właśnie na nie i dlatego potem nie masz siły na trening czy pracę. A jak temu zaradzić? Wypróbuj medytację. Medytuj codziennie przez przynajmniej dziesięć minut, a twoje samopoczucie już po kilku tygodniach powinno się wyraźnie poprawić.

Redakcja on7.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *