Strona główna
Uroda
Tutaj jesteś

PicoSure – wszechstronny laser pikosekundowy

19 października 2020

Zabiegi laserowe to nowa era medycyny estetycznej, alternatywa dla ingerencji chirurgicznej, bólu i rekonwalescencji. Za pomocą lasera możemy usuwać zmarszczki, przebarwienia, czarne i kolorowe tatuaże, a nawet blizny i rozstępy. Jednym z urządzeń określanych jako doskonały sposób na wiele kobiecych problemów jest laser pikosekundowy PicoSure. Jak to się dzieje, że jedno urządzenie ma tak wiele zastosowań? Na jakie efekty możemy liczyć po zabiegu PicoSure i czym ten laser wyróżnia się spośród innych?

Jak działa laser pikosekundowy PicoSure?

Istotą działania zabiegów z wykorzystaniem lasera jest emisja fal o odpowiedniej długości, które docierają do wybranych warstw skóry. W efekcie tkanki ulegają obkurczeniu pod wpływem wysokiej temperatury, a kontrolowane uszkodzenia inicjują procesy naprawcze. Pod wpływem lasera fibroblasty rozpoczynają produkcję włókien kolagenowych oraz elastyny, co jest zauważalne jako gęsta i sprężysta skóra. 

Ponadto, intensywna regeneracja pobudzona przez promienie lasera sprawia, że skóra staje się nawilżona, promienna i gładka. Wszelkie zmarszczki zostają zredukowane lub całkowicie usunięte, zanikają również przebarwienia.  

Laser PicoSure działa w technologii pikosekundowej, co oznacza, że impuls lasera jest wyjątkowo krótko. Skoncentrowany impuls przenika do tkanek wymagających regeneracji i jednocześnie omija zewnętrzną warstwę skóry. Technologia PicoSure pozwala więc na wykonanie zabiegu o wyjątkowej skuteczności, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa, ponieważ ryzyko poparzenia ultrakrótkim impulsem jest zminimalizowane.   

Jakie są wskazania do zabiegu PicoSure?

Wiązka lasera PicoSure dociera do głębokich warstw skóry właściwej odpowiedzialnej za widoczność zmarszczek, bruzd, czy przebarwień. Zabieg laserowy PicoSure jest więc doskonałym sposobem redukującym oznaki starzenia. Wiele osób decyduje się na laseroterapię także ze względów profilaktycznych, chcąc wzmocnić skórę spowalniając jej starzenie. Wysokie bezpieczeństwo zabiegu laserem pikosekundowym PicoSure pozwala na zastosowanie nawet w przypadku bardzo delikatnych obszarów ciała, takich jak:

  • okolice oczu – laser skutecznie redukuje zmarszczki mimiczne, a także cienie pod oczami;
  • czoło – PicoSure może być stosowany do usuwania bruzd na czole;
  • odmładzanie innych partii ciała, takich jak szyja, dekolt, dłonie.

Poza zabiegami anti-aging wskazaniem do zastosowania lasera PicoSure są również:

  • Rozstępy i blizny – wyjątkowo intensywna i jednocześnie krótka wiązka lasera przenika w głębokie warstwy skóry doprowadzając do rozpadu komórek. Działanie takie sprawia, że blizny i rozstępy zostają naruszone od wewnątrz, natomiast zainicjowane procesy naprawcze zastępują stare komórki nowymi, zdrowymi. W efekcie drobne rozstępy mogą zostać całkowicie usunięte, a te głębokie i rozległe ulegają znacznej redukcji. Co ważne, laserowe usuwanie rozstępów urządzeniem PicoSure jednocześnie ujędrnia skórę, co jest bardzo pożądanym działaniem w przypadku zastosowania na brzuch, uda, czy pośladki. 
  • Usuwanie tatuażu – PicoSure stosowany jest do usuwania tatuażu z dowolnej partii ciała. Co ważne, laserem możemy usunąć także tatuaż kolorowy, z czym nie radzi sobie wiele innych urządzeń tego typu. Laserowe usuwanie tatuażu jest jedynym skutecznym sposobem na pozbycie się barwnika ze skóry. 
  • Usuwanie makijażu permanentnego – laser pikosekundowy PicoSure stosuje się także do usuwania makijażu permanentnego z ust, brwi oraz z delikatnych okolic oczu. 
  • Usuwanie przebarwień – intensywne przenikanie fal lasera PicoSure stosuje się także do usuwania przebarwień, zarówno posłonecznych, jak i innych zmian pigmentacyjnych na twarzy oraz na ciele. Możliwość redukcji przebarwień oraz blizn sprawdza się m.in. w przypadku leczenia zmian potrądzikowych. 


Jeśli masz problem, którego chcesz się pozbyć szybko i skutecznie – umów się na zabieg PicoSure w Klinice Miracki w Warszawie!

 

Redakcja on7.pl

"on7.pl" to zaawansowana redakcja internetowa specjalizująca się w obszarze domu, wnętrz, dzieci, zdrowia, urody i stylu życia. Jej działalność koncentruje się na dostarczaniu czytelnikom najnowszych trendów, praktycznych porad oraz inspiracji w tych obszarach. Zespół redakcyjny "on7.pl" skupia się na prezentowaniu artykułów dotyczących aranżacji wnętrz, opieki nad dziećmi, dbałości o zdrowie i urodę oraz promowaniu zdrowego i aktywnego stylu życia. Celem redakcji jest nie tylko dostarczanie wartościowych treści, ale także inspiracja czytelników do tworzenia harmonijnych i pełnych satysfakcji życiowych przestrzeni oraz dbałości o siebie i swoje najbliższe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

kwas hialuronowy

Jesteś zainteresowany reklamą?