Dbałość o wygląd zewnętrzny – pielęgnacja cery wrażliwej

Każdy z nas na swój własny sposób dba o codzienną higienę i o swój wygląd zewnętrzny. W dzisiejszej dobie wizerunek pełni ogromnie ważną rolę, dlatego wiele wysiłku wkładamy w to, by dobrze wyglądać. Zwłaszcza kobiety poświęcają mnóstwo czasu na dbanie o swoją cerę i o odpowiedni makijaż na każdą okazję. Jednak zanim nałoży się makijaż rano, trzeba zadbać o skórę na twarzy.

Problematyczna cera

Niestety w związku z tym, że kobiety codziennie się malują, przebywają też w różnych warunkach, często są narażone na różne dolegliwości skórne, przez to też ich cera nie prezentuje się najlepiej. Bardzo często skóra na twarzy się zbytnio przesusza albo wręcz przeciwnie, jest zbyt tłusta. To może sprawiać wielkie problemy a przede wszystkim nie wyglądać zbyt dobrze. Najbardziej problematyczna jest zaś skóra wrażliwa. Taka skóra jest skłonna do podrażnień, często pojawiają się na niej różne przebarwienia, plamy, małe ranki. To wszystko jest bardzo kłopotliwe. Jednak z każdym problemem można sobie poradzić. Jest wiele kosmetyków, które pomogą w walce z nadwrażliwą skórą na twarzy a także pozwolą pozbyć się problemu suchej skóry lub zbyt tłustej cery.

Jak pielęgnuje się cerę wrażliwą?

Cera wrażliwa sprawia wiele problemów jej właścicielce. Ale pielęgnacja cery wrażliwej, wcale nie jest taka trudna. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki w drogerii, do walki z cerą nadwrażliwą. Podstawowy zestaw kosmetyków dla takiej cery, to przede wszystkim tonik lub pianka do mycia twarzy, krem do twarzy, maseczka do twarzy. Wszystkie te kosmetyki mają być przeznaczone do cery wrażliwej, nie powinny więc mieć żadnych sztucznych barwników, alkoholu ani innych mocnych składników, które mogły by bardziej podrażniać cerę. Bardzo ważną kwestią jest to, by systematycznie dbać o pielęgnację cery wrażliwej. Codziennie rano i wieczorem trzeba dbać myć delikatnymi środkami myjącymi a następnie nakładać odpowiedni krem na dzień lub na noc. Maseczkę można nakładać na twarz raz w tygodniu.

Jaki krem do cery wrażliwej?

Niezwykle ważnym i istotnym kosmetykiem, jest krem do twarzy. W przypadku cery wrażliwej, krem ten musi być bardzo delikatny. Dobrze by nie zawierał on żadnych sztucznych dodatków, ważne by nie był on perfumowany. Perfumy zawarte w takich kremach, niepotrzebnie podrażniają skórę wrażliwą, trzeba więc ich unikać. Krem do twarzy wrażliwej, powinien mieć bardzo lekką konsystencję, powinien łatwo się wsmarowywać i nie pozostawiać śladów. Najważniejszy w tym wypadku jest krem na dzień, powinien on być bazą pod każdym makijażem.

Skóra wrażliwa to nie koniec świata. Drogerie oferują ogromny wybór kosmetyków do cery wrażliwej do każdego wieku. Można poprosić o pomoc pracownika drogerii albo skorzystać z porad online w tej kwestii. Kosmetyki te nie są drogie a ich systematyczne stosowanie, zapewni ładną i zadbaną cerę o każdej porze roku i w każdych warunkach. Na zadbanej cerze, makijaż będzie się lepiej prezentował. Dlatego tak ważna jest codzienna pielęgnacja skóry twarzy.

Redakcja on7.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *