Domowy sposób na przeziębienie

0
220

Wczesna wiosna to tak naprawdę czas, w którym bardzo łatwo złapać infekcję i przeziębienie. Niestety Jest to związane między innymi z szybko zmieniającymi się temperaturami na świeżym powietrzu. Poza tym po zimie wciąż w organizmie niejednokrotnie brakuje witamin i mikro i makroelementów, co sprzyja łatwości złapania jakiekolwiek infekcji. Na szczęście sposób na przeziębienie jest niejeden i bardzo często wystarczy ograniczyć się do tak zwanych domowych sposobów leczenia. Nie zawsze trzeba faszerować się lekami lub można po prostu ograniczyć się tylko do zwiększonego dawkowania witaminy C oraz leków obniżających gorączkę.

Czym jest przeziębienie?

Na początek warto wyjaśnić czym w ogóle jest przeziębienie i w jaki sposób się objawia? Przeziębienie To po pierwsze delikatna gorączka lub tylko stan podgorączkowy – jeżeli gorączka sięga powyżej 38 stopni Celsjusza to można niestety już obawiać się najgorszego czyli grypy. W przypadku przeziębienia temperatura bowiem nie jest bardzo wysoka i najczęściej jest to po prostu tylko niewielkiej podwyższenie. Poza tym może pojawić się katar oraz kaszel. Ogólne osłabienie oraz duża męczliwość w połączeniu z nasilonymi bólami całego ciała i mięśni to jednak bardziej objawy grypy. Jeżeli jednak zostanie się mocno zaatakowanym przez wirusa to również może być to objaw tylko i wyłącznie przeziębienia. Generalnie warto być wyczulonym na te objawy i obserwować je u siebie, bo tak naprawdę od stopnia ich natężenia będzie zależało to jak należy postępować.

Sposób na przeziębienie z medycyny domowej

Jeżeli chodzi o leczenie przeziębienia wszelkimi domowymi sposobami, to jest tutaj naprawdę cały arsenał różnych możliwości do wykorzystania. Po pierwsze warto sięgać po wszelkie rozgrzewające napoje z bardzo dużą ilością witaminy C, przy czym nie należy dodawać na przykład soku z cytryny do wrzątku bo zwyczajnie można zabić właściwości witaminy C. Dobrze robić sobie na przykład różnego rodzaju pyszne rzeczy do picia z takimi składnikami jak miód oraz starty korzeń imbiru. Świetnie działają też napar z kwiatu lipy albo gałązek dzikich malin. To właśnie tego typu zioła i służb warto kupować w sklepach zielarskich i mieć je na wypadek właśnie przeziębienia. Nie zaszkodzi też stosowanie dużej ilości czosnku po działa on tak naprawdę antybakteryjnie i antywirusowo i pomaga w radzeniu sobie z każdym rodzajem infekcji.

Przeziębienie czyli zostań w domu

Jeden z niezawodnych sposobów na przeziębienie to po prostu zostanie w domu i dosłownie wygrzanie się pod kołdrą lub kocem. Chodzi o to aby infekcja powstrzymać w zalążku i nie doprowadzić do tego, że człowiek zacznie czuć się coraz gorzej i będzie potrzebował jakichś silniejszych leków antywirusowych. Warto zatem spędzić w domu 3 lub 4 dni i po prostu odpoczywać w łóżku i pić duże ilości rozgrzewających naparów. W tym czasie świetnie sprawdzi się też krzepiący rosół oraz inne dosyć tłuste potrawy dające siłę. Poza tym warto aplikować sobie duże dawki witaminy C. Taka dawka uderzeniowa szczególnie dobrze działa w pierwszym dniu infekcji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here