Jak odpowiednio dbać o włosy

Piękne i zadbane włosy to oznaka zdrowia i bardzo zadbanego wyglądu. Warto więc wiedzieć, jak o nie odpowiednio dbać oraz jakich kosmetyków używać, aby zawsze wyglądały korzystnie i przede wszystkim, aby końcówki nie kruszyły się i możliwe było ich zapuszczenie. Wiele osób boryka się z problemem pokruszonych końców, które znacznie pogarszają ogólny wygląd szczególnie długich włosów. Jeśli jednak będziemy stosować się do wskazówek, które rzeczywiście nie tylko ochronią włosy, ale przede wszystkim poprawią znacząco ich wygląd, to możemy być pewni, że zawszę będą wyglądać bardzo korzystnie. Mimo upływających lat i mimo stosowania zabiegów, które uszkadzają delikatną strukturę naszych włosów. Wystarczy kilka kroków i odpowiednio dobrana pielęgnacja, aby włosy bez względu na wszystko wyglądały świetnie. Należy jednak mieć na uwadze, że każdy ma inne włosy i inna strukturę, która wymaga zupełnie innego traktowania.

Co jest więc najważniejsze?

Jeśli chodzi o umiejętne dbanie o włosy to należy pamiętać, że nie tylko kosmetyki są tutaj kluczowe, ale także, a właściwie zwłaszcza odpowiednie mycie włosów. Najlepiej robić to za pomocą chłodnej czy letniej wody, bo ta gorąca nie tylko osłabia włosy, ale także je osłabia. Musimy także zwrócić uwagę na to, aby nie używać szamponów, które mają w składzie silikon. Wprawdzie końcówki dobrze go znoszą, ale skóra głowy już nie bardzo. Najlepiej więc wybierać takie szampony, które przede wszystkim mają naturalne składy i dzięki temu nie obklejamy włosów niepotrzebnymi substancjami. Można wybierać takie, które nadają się także do mycia dziecięcych włosów, bo te są delikatniejsze. Dopiero jeśli chodzi o maski czy odżywki warto wybierać takie, które mają w składzie sylikony. To bowiem właśnie je nakładamy od połowy włosów, a to właśnie ta część wymaga ochrony.

Jak dbać o włosy ?

Kolejną istotną kwestią, jeśli chodzi o włosy jest zastosowanie ochrony od środka. Pomocna jest suplementacja, która nie tylko odżywki włosy od środka i przede wszystkim wzmocni cebulki, ale także sprawi. Ze nie będziemy musieli obawiać się przedwczesnego siwienia. Najkorzystniejsze są tabletki z dużą zawartością biotyny, bo to właśnie ona przeciwdziała siwieniu, a także pozwala na poprawę wyglądu włosów i przyspiesza porost. Pomocne mogą okazać się herbatki z pokrzywy i skrzypu polnego i je także warto wdrożyć do swojej codziennej diety.

Olejowanie włosów

Olejowanie włosów stało się popularne całkiem nie dawno. Jednak od kiedy zobaczono, że przynosi korzystne efekty w pielęgnacji bardzo duzo osob decyduje się korzystać z dobrodziejstw tego zabiegu. Tym bardziej że jest to sposób łatwy i przede wszystkim mało kosztowny. Możemy bowiem korzystać nawet z produktów, które mamy w domu i nakładać np. oliwę z oliwek, która doskonale nawilża. Jeśli chodzi o włosy ciemne to bardzo dobrze sprawdzi się olejek rycynowy, który nie tylko odżywi włosy, ale także podbiję ich ciemny kolor. Jeśli chodzi jednak o olejowanie to musimy pamiętać, że tylko regularne nakładanie oleju przyniesie widoczne efekty.

Redakcja on7.pl