Jakie są sposoby na usunięcie przebarwień?

0
134

Przebarwienia na twarzy mogą przybierać postać piegów, plamek o różnym rozmiarze oraz kolorze. Są zazwyczaj ciemniejsze od odcienia skóry. Wielu przebarwień jesteśmy w stanie się pozbyć. Jednak trzeba się uzbroić w cierpliwość oraz także w odpowiednie kosmetyki. A jak usunąć przebarwienia na skórze? Czy możemy to zrobić metodami domowymi?

Skąd się biorą przebarwienia na twarzy?

Za przebarwienia na twarzy stoi melanina, a więc barwnik, którzy odpowiada między innymi za kolor naszej skóry. Przebarwienia, które się pojawiają na skórze, to efekt nieprawidłowego i miejscowego nagromadzenia się melaniny. Przebarwienia na twarzy pojawiają się w momencie gdy produkcja melaniny zostaje nagle zwiększona w sposób gwałtowny. Dzieje się tak najczęściej w kilku przypadkach. Na pewno musimy tutaj wymienić nadmierną ekspozycję skóry na słoneczne promienie. Nie sposób pominąć okresu ciąży i przekwitania, stosowania hormonalnej antykoncepcji czy też problemów ze zdrowie, w tym hormonalnych zaburzeń, chorób nadnerczy, jajników oraz tarczycy.

Jednym ze sposobów na zwalczanie przebarwień na twarzy są maseczki domowe. Do przygotowywania takich maseczek potrzebujemy warzywa i owoce, które bez problemu dostać można w każdym osiedlowym sklepie czy też markecie.

Cytryna jest bardzo znana ze swoich rozjaśniających właściwości. aby się pozbyć szybko przebarwień na twarzy, wystarczy, że dwa razy dziennie oczyszczamy skórę twarzy wacikiem, który jest nasączony sokiem właśnie z cytryny.

Świetnie się sprawdza maseczka z sody oczyszczonej. Soda oczyszczona odpowiada za zmniejszenie widoczności przebarwień. Stopniowo jak i także delikatnie rozjaśnia skórę. Poza tym taka maseczka oczyści nasze pory, co jest rozwiązaniem idealnym dla posiadaczy cery trądzikowej oraz cery tłustej. Aby taką maseczkę przyrządzić, zmieszać należy wodę mineralną z sodą oczyszczoną oraz tak przygotowaną papkę należy nałożyć na pięć czy też dziesięć minut na buzię.

Idealna okazuje się także maseczka z ogórka. Ogórek od dawna się cieszy sporą popularnością jako składnik wielu kosmetyków do skóry twarzy. Ogórek rozjaśnia znacznie cerę, a do tego ją nawilża oraz odżywia. Przygotowanie maseczki jest niezwykle proste. Wystarczy, że zetrzemy ogórka na tarce i dodamy kilka kropelek soku z cytryny. Papkę powstałą nakładamy na twarz na jakieś piętnaście minut.

Zabiegi kosmetyczne

Szybką oraz skuteczną metodą na pozbywanie się przebarwień na twarzy są kosmetyczne zabiegi. Jednym z takich ciekawych zabiegów jest chemiczne złuszczenie, czyli tak zwany peeling na przebarwienia. W przypadku tegoż zabiegu stosuje się mieszanki złuszczających środków ze środkami wybielającymi. Przebarwienia na twarzy pojedyncze można usunąć dzięki zabiegom krioterapii. Polega ta metoda na mrożeniu przebarwień azotem ciekłym. Wśród zabiegów na przebarwienia może wymienić także mezoterapię. Zwiększa ona wchłanialność kosmetyków jak i także środków leczniczych. Zabiegiem popularnym jest także usuwanie laserowe przebarwień. Zabieg taki jest skuteczny szczególnie przy usuwaniu przebarwień. Taki zabieg szczególnie jest skuteczny przy usuwaniu posłonecznych plam jak i także plam potrądzikowych oraz pozapalnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here